Verandas atjaunošana

Lai labāk saglabātu vēsturisko izskatu un to laiku meistaru radītās dekoratīvos elementus arī jaunajā būvē. Verandas atjaunošanu sakām ar esošas ēkas fotografēšanu, bildēs iemūžinot kopskatus un sīkas detaļas.

Sienu nesošo konstrukcijas atjaunošanā izmatojām 150 x 150 milimetru žāvētus zāģbaļķus. Konstrukcijas vertikālos stabus stiprinājām ar iekaltām tapām, stūru savienojumos izgatavojām bezdelīgastes savienojumus. Tāpat arī sijas iesēdinājām pārsegbāļķos ar bezdelīgastes savienojumu. Katra savienojuma plakni individuāli pieslīpē ar leņķa slīpmašīnu, tā panākot precīzus savienojumus bez šķirbām.  Tāda veida savienojumi pavērš plašākas iespējas interjerā atstāt redzamas masīvkoka konstrukcijas. Stūru savienojumos nav redzami metāliski leņķu stiprinājumi, kurus pēcāk grūti apslēpt.

Brīvos laukumus starp nesošajiem stabiem aizpildījām ar koka karkasu, kuram izmatojām žāvētus dēļus.

 
 

 

Horizontālajās plaknes zāģbaļķus savstarpēji stiprinājām ar 30 mm tapām. Starp baļķiem ieklājām blīvējamās linu lentes, kuras nodrošina labu siltumizolāciju, pie kam tās ir ekoloģiski tīras un neuzsūc ūdeni. Izmantojam arī statņu māju pakojuma atjaunošanai. Gadījumos ka ēkas nav paredzētas apšūt no ārpuses linu lentes piesūcina ar koka darvu.  

Zem apdares dēliem ieklājām elpojošu pretvēja plēvi ar gaisa šķirtām, lai paaugstinātu ēkas energoefektivitāti. Verandas sienas no ārpuses apšuvām ar apdares dēļiem, kuri tika izgatavoti no jauna pēc vēsturiskā parauga. Tāpat arī dekoratīvās līstes un nosegdēļi tika izgatavoti pēc veciem paraugiem.  Jumtu ieklāja skārdnieki, lokot no cinkotā skārda klasisko profilu. Nu vairs atlicis vien ielikt logus un verandas ārpuse gatava.

Drīzumā būs vēl citas reportāžas par citiem darbiem.

UA-97094077-1 googlea49916550b9e747c.html