Logu atjaunošana





Vispirms logu rāmjiem izņēmām stiklus un  arī  noņēmām visu furnitūru.  Kuru būs vieglāk atsevišķi notīrīt no gadiem uzkrātās krāsu kārtas.  Visas noņemtās detaļas un stiklus rūpīgi sanumurējām, lai sastellējot nesajauktu vietām.

Eņģes, krampīšus, stūru leņķīšus un logu aizvērējus  no krāsas attīrījām ar leņķa slīpmašīnu uz kuras uzlikta drāšu birste. Vietas kur krāsu kārta bija biezāka vispirms detaļas nedaudz uzsildījām ar celtniecības fēnu. Krāsa kļūt mīkstāka un to ir vieglāk notīrīt.

Savukārt no stikliem veco krāsu un paliekas no logu ķites notīrījām ar skrāpīti un acetonu.

 






Logu rāmjiem veco krāsu noņēmām ar špahteļlāpstiņu ,vispirms uzkarsējot krāsu ar celtniecības fēnu.  Arī stikla gropēs palikušas logu ķites paliekas uzkarsējot  ar fēnu viegli var notīrīt no koka rāmjiem. Pēc krāsas noņemšanas rāmīšus viegli apslīpējām ar 180 numura smilšpapīra klucīti, tā sagatavojot gruntēšanai. Logu gruntēšanai izmantojām baltā tonī kokam paredzētu  grunti.



Logiem vispirms nokrāsojām iekšpusi baltu. Pēc tam rūpīgi aplīmējām malas ar krāsotāju līmlenti un nokrāsojām no ārpuses brūnu. Ka krāsa bija nožuvusi varējām sākt logu stiklošanu un furnitūru montāžu.

Saglabājot vēsturisko izskatu stiklus stiprinājām nevis ar stiklīstēm, bet gan ar linu eļļas loga tepi.

Vispirms stiklus  pielīmējām pie loga rāmjiem ar silikonu, kas nofiksē stiklu un dos papildus stiprību rāmim. Ar krāsotāja lenti piesedz loga malas un arī uz stikla novelk līnijas līdz kurām smēres loga tepi. Ar špahteļlāpstiņām  iesmērē logu tepi gropē un nolīdzina.  
UA-97094077-1 googlea49916550b9e747c.html